Молодіжний Європейський рух

Молодь з Євросоюзу в гостях у «європейців» Донбасу

4 квітня цього року заслужений художник України, голова Донецької обласної організації Європейської партії України Петро Антип та члени Молодіжного Європейського Руху Горлівки і Донецька приймали гостей з Євросоюзу. Зустріч відбувалася в межах програми з молодіжного обміну, яку організувала міжобласна волонтерська організація «СВІТ-Україна». Хлопці та дівчата віком від 18 до 28 років приїхали до Костянтинівки з різних країн Європи: Італії, Австрії, Німеччини, Молдови та України. Всі вони захоплюються історією і головною метою їхнього перебування в нашому регіоні є знайомство з історією Другої світової війни не мовою сухих фактів та цифр, а очима живих людей – остарбайтерів з України, які пережили жахіття війни на власному досвіді.

Насичена програма перебування гостей з Євросоюзу в Донбасі, зокрема, екскурсії в краєзнавчому музеї Артемівська, соляних шахтах Соледара, Донецьку, Святогірській Лаврі та регіональному ландшафтному парку «Клебан Бик» мають сприяти кращому пізнанню ними місцевої природи та менталітету нашого краю.

Учасникам цьогорічної програми з молодіжного обміну пощастило вдвічі більше, бо вони завітали і до майстерні відомого в усій Україні горлівського художника Петра Антипа. Долучившись до прекрасного, побачивши картини та скульптури митця, юні історики залюбки слухали його розповіді, пов’язані з легендами та міфами Донецького степу.

Гості активно цікавилися стратегією та цілями Європейської партії України. «Європейці дуже часто дивляться на Україну крізь призму нав`язаної Росією інформації про нашу державу. Вони навіть і не намагаються розрізняти Україну і Росію. Такі зустрічі в Україні та поїздки нашої молоді в європейські країни сприятимуть становленню європейської самосвідомості українців та поліпшенню наших стосунків з країнами-сусідами з Європейського Союзу», - сказав Петро Антип

Представники Молодіжного Європейського Руху в Донбасі поспілкувались зі своїми однолітками з Європи і обговорили можливості плідної співпраці на майбутнє. 

Прес-служба ДОО Європейської партії України