Молодіжний Європейський рух

Активісти Молодіжного Європейського Руху Закарпаття взяли участь у міжнародній конференції у Пряшеві (Словаччина)

18-25 січня 2010 року активісти Закарпатської обласної організації Молодіжного Європейського Руху взяли участь у міжнародній конференції "Роль громадських організацій у житті суспільства та розвиток українсько-словацьких партнерських відносин» у Пряшеві (Словаччина).У рамках конференції були проведені семінари, направлені на ознайомлення учасників з діяльністю громадських організацій Словаччини, їх функціями і роллю у державі, основними досягненнями.

Слід зауважити, що Словаччина є однією з 2-х країн-членів ЄС, де громадянин або юридична особа має право самостійно вибирати, на користь якої з громадських організацій вони хочуть відправити свої 2% від обов'язкових державних податків (друга країна Угорщина - 1%).

Також учасники прослухали лекції про грамотний менеджмент громадських організацій, формування і припинення їх діяльності, способи бюджетування і отримання грантів для різного роду суспільної діяльності.

Конкретні приклади, що заслужили на особливу увагу слухачів:

1) Діяльність громадської організації невеликого словацького міста Вельки-Шаріш і її досягнення по благоустрою міста, міських парків і майданчиків, допомоги малозабезпеченим верствам населення.

2) Організація допомоги матерям "Ми Мами", яка захищає жінок від домашнього насильства

Лекції проходили у формі дискусій, що було цікаво для аудиторії і покращувало сприйняття та засвоєння матеріалу.

Прес-служба
Закарпатської обласної організації
Молодіжного Європейського Руху